Još jedna neizvjesna utakmica u režiji Seljaka: Zrinjskom bodovi kod kuće

Futsaleri Zrinjskog savladali su večeras pod Bijelim Brijegom ekipu Seljaka sa 5:4 u meču drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U još jednoj neizvjesnoj i dramatičnoj utakmici koju su priredili futsaleri Seljaka, bolji su bili domaći igrači i sa 5:4 stigli do druge pobjede u šampionatu.

Poveli su domaći sa 2:0 golovima ljetošnjeg pojačanja Blaga Gašpara i Ivana Ivankovića. Uzvratio je kapiten gostiju Blažan Maleta i golovima u 15. i 17. minutu doveo utakmicu u egal, i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Tri minute u drugom poluvremenu trebale su Seljaku da dođe do preokreta. Pogodio je Nikola Ivković, ali je nepunu minutu kasnije uzvratio Marin Suton. Novi preokret vidjeli smo minutu nakon tog gola. Darko Raguž je pogodio za novo vođstvo Zrinjskom, a onda je Romano Vlaho postigao gol sa šest metara za 5:3.

Uspjeli su gosti preko Nikole Ivkovića da pogode za 5:4 na devet minuta do kraja, ali nisu uspjeli još jednom da se vrate u ovaj susret.

MNK ZRINJSKI - MNK SELJAK 5:4 (2:2)
Dvorana Bijeli brijeg
Gledalaca: 150
Sudije: Alem Bajrović i Almedin Berilo (oba Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Gašpar 9, 2:0 Ivanković 13, 2:1 Maleta 15, 2:2 Maleta 17, 2:3 Ivković 23, 3:3 Suton 24, 4:3 Raguž 25, 5:3 Vlaho 26 (6m), 5:4 Ivković 31
Žuti kartoni: Ćavar, Bevanda (Zrinjski), Krišto, Maleta (Seljak)

Zrinjski: Skuhan, Ivanković, Suton, Vlaho, Ćavar, Dujmović, Babić, Korać, Raguž, Bevanda, Sušac, Livaja, Mikulić, Gašpart  Trener: Tomislav Bevanda

Seljak: Miočević, Maleta, Ivković, Semren, Krišto-Cage, Ćorić, Čolak, Grgić, Dalić, Krišto, Pervan, Kovač, Rožić, Kovčalija  Trener: Ivo Krezo