Warning
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 1072

Banner Top

Log in
A+ A A-

UEFA FUTSAL LIGA ŠAMPIONA: Ekonomac, Mostar, Novo Vrijeme, Čelik, Dobovec i Veles saznali imena svojih protivnika u evropskoj eliti!

Timovi sa Balkana dobili su svoje protivnike u UEFA Ligi Šampiona.

Mostar i Veles biće domaćini turnira preliminarne runde, dok će Novo Vrijeme, Dobovec i Ekonomac ugostiti svoje rivale u glavnoj rundi takmičenja. Evo i sastava svih grupa:

PRELIMINARNA RUNDA UEFA FUTSAL LIGE ŠAMPIONA:

                                                      

Group A: Mostar SG (BIH, hosts), Futsal Gentofte (DEN), Maccabi Nahalat Yitzhak Tel-Aviv (ISR), Wattcell (SCO)

Group B: Sandefjord (NOR), Kampuksen Dynamo (FIN), Allstars Wiener Neustadt (AUT, hosts), Encamp (AND)

Group C: Leo Futsal Club (ARM), Uddevalla (SWE hosts), Čelik NK (MNE), Vængir Júpiters (ISL)

Group D: Hohenstein-Ernstthal (GER, hosts), Doukas SAC (GRE), KF Tirana (ALB) , Belfast United (NIR)

Group E: Veles (MKD, hosts), Valletta (MLT), Futsamba Naas (IRL), Cosmos Tallinn (EST)

Group F: Hovocubo (NED), Reading Futsal Club (ENG), Vytis (LTU, hosts), Murata (SMR)

Group G: Record Bielsko-Biała (POL, hosts), Varna City (BUL), Cardiff University (WAL), Racing Futsal Luxembourg (LUX)

Group H: Informatica Timişoara (ROU, hosts), Lynx FC (GIB), Turkish champions tbc (TUR)

Group I: TMC Tbilisi (GEO), Dinamo Chişinău (MDA, hosts), RCD Futsal La Chaux-de-Fonds (SUI)

GLAVNA RUNDA UEFA FUTSAL LIGE ŠAMPIONA STAZA B:

 

Group 5: A&S Futsal Pescara (ITA), APOEL (CYP, hosts), Preliminary round winner Group A, Preliminary round winner Group C

Group 6: Aktobe (KAZ), Novo Vrijeme Makarska (CRO, hosts), Preliminary round winner Group B, Preliminary round winner Group I

Group 7: Nikars Riga (LVA, hosts), Preliminary round winners Group D, Preliminary round winner Group G, Preliminary round winner Group H

Group 8: Araz Naxçivan (AZE), Lučenec (SVK, hosts), Preliminary round winner Group E, Preliminary round winner Group F

GLAVNA RUNDA UEFA FUTSAL LIGE ŠAMPIONA STAZA A:

 

Group 1: Barça (ESP), Benfica (POR), Halle-Gooik (BEL, hosts), Kremlin-Bicêtre United (FRA)

Group 2: Inter FS (ESP, holders), Ekonomac Kragujevac (SRB, hosts), EP Chrudim (CZE), MFC Kherson (UKR)

Group 3: TTG-Ugra Yugorsk (RUS), Győr (HUN), Sibiryak (RUS), Dobovec (SVN, hosts)

Group 4: Sporting CP (POR), Kairat Almaty (KAZ), LSM Lida (BLR), Feniks (takozvana država Kosovo, hosts)

Preliminarna runda odigraće se u periodu od 28. avgusta do 2. septembra, dok će glavna runda biti na programu od 2. do 7. oktobra.

Titulu brani Inter Movistar, koji i ove sezone dolazi u UEFA Ligu Šampiona kao šampion Španije, a svoj pohod započeće iz dvorane 'Jezero' u Kragujevcu!

Uskoro opširnije...

U Sloveniji poznati polufinalisti 1.SFL

U petak su se kao što je i bilo najavljeno završile četvrtfinalne utakmice gde su gosti potvrdili nadmoć i već u drugoj utakmici overili prolaz u polufinale. Tako je u Tolminu Dobovec tek u drugom poluvremenu slomio otpor domaćina i slavio sa 2:1, u Sevnici je Litija potvrdila bolju formu od domaćina i i savladala ih sa 5:1. Benedikt je već u prvom poluvremenu imao zaostatak od 3:1 i bilo je teško vratiti se u igru pa je tako konačan rezultat bio 5:2 u korist Oplasta. I u četvrtom meču gde su se sastali Bronx i Maribor je već u prvoj rundi bilo jasno ko je favorit i tako posle prvih 6:2 u korist Maribora sada slavio sa 7:2 i tako ekspresno osigurao polufinale.

1.SFL, četvrtfinale, 2. utakmica, 25.3

KMN Puntar – Dobovec Pivovarna Kozel 1:2 (1:0)
1:0 Kos (12.), 1:1 Mordej (28.), 1:2 Vrabel (31.) 

KMN Bronx Škofije – Maribor Proen  2:7 (1:4)
0:1 Klinc (3.), 0:2 Kraljič (7.), 0:3 Totošković (12.), 1:3 Stipaničev (19.), 1:4 Kraljič (20.), 1:5 Klinc (37.), 1:6 Jandrić (37.), 2:6 Zajc (38.), 2:7 Totošković (40.)

Potočje projektiranje Sevnica – FC Litija 1:5 (0:2)
0:1 Ručna (4.), 0:2 Ručna (17.), 0:3 Hasanbegović (29.), 0:4 Gregorič (31.), 0:5 Pertič (35.), 1:5 Koprivnjak (39.)

KMN Benedikt – KMN Oplast Kobarid 2:5 (1:3)
0:1 Ručna (9.), 1:1 Senekovič M. (13.), 1:2 Damiš (15./ag), 1:3 Sovdat (20.), 1:4 Ručna (24.), 2:4 Drašak (29.), 2:5 Ručna (40.)

 

1. SFL, četvrtfinale, 1. utakmica 18.3

KMN Oplast Kobarid – KMN Benedikt 5:3 (0:1)
0:1 Klemenčič (13.), 1:1 Širok (21.), 2:1 Sovdat (24.), 3:1 Vulikič (28.), 4:1 Lenarčič (28.), 5:1 Vulikič (33.), 5:2 Drašak (36.), 5:3 Škerget (37.)

FC Litija – Potočje projektiranje Sevnica 7:0 (4:0)
1:0 Ručna B. (10), 2:0 Gregorič (14.), 3:0 Jelič (18.), 4:0 Šturm (28.), 5:0 Gregorič (31), 6:0 Hasanbegovič (32.), 7:0 Pertič (35.)  

Dobovec Pivovarna Kozel – KMN Puntar 2:1 (1:0)
1:0 Kroflič (20.), 1:1 Kragelj (29.), 2:1 Vrhovec (38.)

 

17.3.
Maribor PROEN - KMN Bronx Škofije 6:2 (1:2) 
1:0 Fetič (8.), 1:1 Peroša (8.), 1:2 Kolar (17.), 2:2 Čeh (22.), 3:2 Jandrič (26.), 4:2 Fetič (33.), 5:2 Totoškovič (36.), 6:2 Fetič (38.)

 

Večeras povratne utakmice u Sloveniji

Večeras su na rasporedu povratne utakmice u Sloveniji. U prvim mečevima su sve četiri ekipe iskoristile prednost domaćeg terena i upisali prve pobede i tako imaju šansu da u današnjim mečevima završe posao i plasiraju se u polufinale 1. SFL.

1.SFL, četvrtfinale, 2. utakmica 25.3.

KMN Puntar - Dobovec Pivovarna Kozel (19.00)                                                                                                                            

KMN Benedikt - KMN Oplast Kobarid (20.00)                                                                                                                                

KMN Bronx Škofije - Maribor Proen (20.00)                                                                                                                                    

Potočje projektiranje Sevnica - FC Litija (20.00)

 

Rezultati prvih mečeva

KMN Puntar - Dobovec Pivovarna Kozel 1:2 (0:1)                                                                                                                           

KMN Benedikt - KMN Oplast Kobarid 3:5 (1:0)                                                                                                                               

KMN Bronx Škofije - Maribor Proen 2:6 (2:1)                                                                                                                                   

Potočje projektiranje Sevnica - FC Litija 0:7 (0:4)

 

Senudin Džafić trener Maribor Proen

Idemo da popravimo utisak sa prve utakmice, pogotovo prvo poluvreme koje nam je bilo dosad najslabije. Favoriti jesmo ali to treba dokazati i na parketu gde ce biti teško jer se njima vraćaju dva igrača ali ako damo svoj maksimum kao do sada onda ne bi trebao izostati pozitivan rezultat. Mi još nismo kompletni ali se nadam se da bi ako dođemo do polufinala trebali biti malo kompletniji.

U Sloveniji domaćini sigurni

 

 U Sloveniji su u četvrtak i petak odigrane četvrtfinalne utakmice završnice 1. SFL. Prvog dana je Maribor PROEM savladao KMN Bronx Škofije rezultatom  6:2, a u petak su odigrane još  tri utakmice gde je FC Litija demolirala Potočje projektiranje Sevnicu sa 7:0 i tako se revanširala za dva poraza u ovoj sezoni. Posebno raduje podatak da se u listu strelaca upisao povratnik posle povrede Matej Gregorič. 

Na utakmici Oplast – Benedikt su gosti u prvom poluvremenu golom Klemenčiča poveli sa 1:0 pa su tako ekipe i otišle na odmor da bi se u drugom poluvrenenu Oplast raspucao i do 33 minute već vodio sa 5:1. Do kraja utakmice je Benedikt uspeo da smanji na 5:3 ali je to bilo sve što je gost mogao da uradi.

Neizvesnije je bilo u Dobovcu gde je rezultat do 38 minute bio 1:1 da bi novo pojačanje Gašper Vrhovec golom u 38 minuti doneo domaćinu pobedu a ujedno i vodstvo od 1:0 u trci za polufinale.

 

1.SFL, četrtfinale, 1. utakmica

17.3.

Maribor PROEN - KMN Bronx Škofije 6:2 (1:2) (1:0 v zmagah; igrajo na dve zmagi)

1:0 Fetič (8.), 1:1 Peroša (8.), 1:2 Kolar (17.), 2:2 Čeh (22.), 3:2 Jandrič (26.), 4:2 Fetič (33.), 5:2 Totoškovič (36.), 6:2 Fetič (38)

 

18.3

KMN Oplast Kobarid – KMN Benedikt 5:3 (0:1)

0:1 Klemenčič (13.), 1:1 Širok (21.), 2:1 Sovdat (24.), 3:1 Vulikič (28.), 4:1 Lenarčič (28.), 5:1 Vulikič (33.), 5:2 Drašak (36.), 5:3 Škerget (37.)

 

FC Litija – Potočje projektiranje Sevnica 7:0 (4:0)

1:0 Ručna B. (10), 2:0 Gregorič (14.), 3:0 Jelič (18.), 4:0 Šturm (28.), 5:0 Gregorič (31), 6:0 Hasanbegovič (32.), 7:0 Pertič (35.)  

 

Dobovec Pivovarna Kozel – KMN Puntar 2:1 (1:0)

1:0 Kroflič (20.), 1:1 Kragelj (29.), 2:1 Vrhovec (38.)

 

 

Subscribe to this RSS feed