ISTORIJA JE ISPISANA: Novo Vrijeme Apfel vlada Hrvatskom!

Novo Vrijeme Apfel Facebook.com/ Novo Vrijeme Apfel/ Hajdučki portal Novo Vrijeme Apfel

Novo Vrijeme Apfel novi je prvak Hrvatske!

Makarani su potvrdili brejk napravljen u Splitu i sa dve pobede na domaćem terenu stigli su do 3:1 u seriji. Pred oko 1000 navijača u prelepoj atmosferi GSD Makarska viđena je fenomenalna utakmica, a pobednik je bio poznat tek posle dodatnih 10 minuta igre. Prvo poluvreme proteklo je u borbenoj igri, sa po nekoliko dobrih prilika na obe strane, ali su Herceg sa jedne i Luketin sa druge strane bili na visini zadatka pa se na odmor otišlo bez pogodaka. Prvi do gola u nastavku stižu gosti i to posle jako zanimljive situacije. Udarac Grcića iz slobodnog udarca na liniji zaustavlja Lucas, na odbijenu loptu natrčao je Fideršek, šutirao je glavom, Herceg je odbranio, ali je sudija Tomić pokazao da je lopta prešla gol liniju i gosti su poveli sa 0:1. To nije sputalo Novo Vrijeme da veoma brzo odgovori i to preko najboljeg pojedinca ove serije, Bajruševića u 28. minutu. Do kraja susreta beležimo još jednu povoljnu priliku za domaće, ali udarac Novaka odbranio je Luketin pa se ušlo u produžetke. U dodatnih 10 minuta igre - rapsodija tima iz Makarske! Prvo su Musinov u 42. i Bajrušević u 44. minutu doneli, činilo se nedostižnu prednost domaćinu, ali je Perić na startu drugog produžetka vratio nadu Splitu da može da izbegne poraz. Pokušali su gosti sa pet igrača u polju da postignu pogodak, imali su nekoliko dobrih prilika, a najbolju je propustio Perić čiji je udarac zaustavila stativa. Fortuna je bila nemilosrdna i kazna je stigla u 49. i 50. minutu kada su Osredkar i Musinov postigli pogotke za 5:2 i erupciju oduševljenja u hali GSD Makarska. Ovom pobedom Novo Vrijeme Apfel stiglo je do 3:1 u seriji, osvojilo titulu i stiglo do prilike da naredne sezone predstavlja Hrvatsku u Ligi šampiona.

Split Tommy je pored titule ostao i bez trenera Victora Acoste, koji je dobio otkaz posle poraza u trećoj utakmici finalne serije.

NOVO VRIJEME APFEL – SPLIT TOMMY  1:1 (0:0), posle produžetaka 5:2

STRELCI: 0:1 Fideršek (24′), 1:1 Bajrušović (28′), 2:1 Musinov (42′), 3:1 Bajrušović (44′), 3:2 Perić (46′), 4:2 Osredkar (49′), 5:2 Musinov (50′)

NOVO VRIJEME APFEL: Jakša Herceg, Mate Vuković, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Ivan Buljan, Marin Musinov, Nenad Tintor, Vlado Andrijašević, Vinko Nižetić, Lucas Vinicius Brito de Santana, Filip Bašković, Trener: Teo Strunje

SPLIT TOMMY: Žarko Luketin, Filip Kosor, Jakov Grcić, Ivan Ivanković, Maro Đuraš, Ante Ćorluka, Tihomir Novak, Luka Perić, Matej Fideršek, Alen Marić, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Ivo Jukić, Nikola Čizmić, Trener: Duje Maretić