PREOKRETOM DO BREJKA: Novo Vrijeme slavilo u Splitu, uzbuđenja u HMNL-u tek počinju!

Novo Vrijeme Apfel Facebook.com/ Novo Vrijeme Apfel Novo Vrijeme Apfel

Uzbuđenja u finalu HMNL-a tek počinju.

Posle poraza od 5:1 u prvom meču, Novo Vrijeme Apfel je savladalo Split Tommy u drugoj utakmici finalne serije rezultatom 2:5. Ekipa iz Makarske je do pobede stigla posle preokreta jer su Splićani vodili posle prvih 20 minuta igre rezultatom 1:0 golom Đuraša u 7. minutu. Đuraš je Baškovića savladao udarcem sa distance posle velike šanse koju je imalo Novo Vrijeme i u kojoj se Lukas nije najbolje snašao. Odlične prilike za goste imali su i Bajrušević koji je prošao Luketina, ali je Fideršek loptu izbacio sa gol linije i Kazazić koji nije pogodio iz kaznenog udarca sa 10 metara. U drugi deo Novo Vrijeme je ušlo još agresivnije i to je rezultiralo blickrigom Bajruševića koji je u 25. i 26. minutu savladao Luketina za 1:2. Split je izjednačio sredinom drugog poluvremena, u 28. minutu preko Ćorluke čiji udarac sa desetak metara prolazi kroz ruke Baškoviću. Kada je u 31. minutu zbog drugog žutog kartona isključen Đuraš delovalo je da će gosti ponovo do prednosti. Branio se Split i na isteku drugog minuta kazne je ipak poklekao. Strelac je bio neumorni Osredkar. Kazazić je u 37. minutu pogodio za 2:4 i dao znak Splićanima da krenu sa pet igrača u polju, ali je takva igra donela samo još jedan gol za Novo Vrijeme, strelac za konačnih 2:5 bio je Bajrušović. Ovo je velika pobeda za Novo Vrijeme koje je stiglo do brejka i izjednačenja. Sada se serija seli u Makarsku gde će se odigrati dve utakmice.

SPLIT TOMMY – NOVO VRIJEME APFEL  2:5 (1:0)

STRELCI: 1:0 Đuraš (7′), 1:1 Bajrušović (25′), 1:2 Bajrušović (26′), 2:2 Ćorluka (28′), 2:3 Osredkar (33′), 2:4 Kazazić (37′), 2:5 Bajrušović (40′)

SPLIT TOMMY: Žarko Luketin, Filip Kosor, Jakov Grcić, Ivan Ivanković, Maro Đuraš, Ante Ćorluka, Josip Suton, Luka Perić, Matej Fideršek, Alen Marić, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Tihomir Novak, Ivo Jukić, Trener: Victor Acosta Garcia

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Ivan Buljan, Marin Musinov, Eduardo Farias de Souza, Vlado Andrijašević, Vinko Nižetić, Lucas Vinicius Brito de Santana, Jakša Herceg, Trener: Teo Strunje