FINALE HMNL-a: Moćni Split stigao do prve pobede!

MNK Split Tommy Facebook.com/ FC Split Tommy MNK Split Tommy

U prvom meču finala HMNL-a, u dalmatinskom derbiju odigranom u maloj dvorani SC 'Gripe', Split je pred oko 1000 gledalaca ostvario ubedljivu pobedu protiv MNK Novo Vrijeme Apfel.

Od starta utakmice domaćin je krenuo agresivno i nošen fenomenalnom podrškom sa tribine do prednosti je stigao već u četvrtom minutu golom Novaka. Tu prednost duplirao je Suton tri minuta kasnije, a da stvar bude gora po Novo Vrijeme pobrinuo se Fideršek u 11. minutu kada je pogodio za velikih 3:0. Tek tada gosti dolaze do svoje prepoznatljive igre, stvaraju nekoliko prilika koje na maestralan način zaustavlja Luketin. Rezultatom 3:0 otišlo se i na odmor, a već u 24. minutu Split dolazi do novog gola, strelac je bio ponovo Suton, ovog puta posle fenomenalnog solo prodora i udarca sa sedam metara koji je od stative završio iza leđa Baškovića. Već u sledećem napadu, neverovatnu priliku propustio je Musinov, a zatim se i u nekoliko navrata ponovo istakao Luketin. Ipak, gosti stižu do gola u 26. minutu kada Vuković pogađa za 4:1. Pokušali su futsaleri MNK Novo Vrijeme Apfel sa pet igrača u polju, ali umesto da postignu pogodak, uspeli su samo da prime još jedan. Strelac za konačnih 5:1 bio je Fideršek u 38. minutu. Bila je ovo zaslužena pobeda Splićana koji sada vode sa 1:0 u seriji. Druga utakmica finalne serije na programu je već u nedelju 3. juna, ponovo u maloj dvorani SC 'Gripe'.

SPLIT TOMMY – NOVO VRIJEME APFEL  5:1 (3:0)

STRELCI: 1:0 Novak (4′), 2:0 Suton (7′), 3:0 Fideršek (11′), 4:0 Suton (24′), 4:1 Vuković (26′), 5:1 Fideršek (38′)

SPLIT TOMMY: Žarko Luketin, Filip Kosor, Jakov Grcić, Ivan Ivanković, Maro Đuraš, Josip Jurlina, Ante Ćorluka, Josip Suton, Matej Fideršek, Alen Marić, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Tihomir Novak, Ivo Jukić, Trener: Victor Acosta Garcia.

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Ivan Buljan, Marin Musinov, Eduardo Farias de Souza, Vlado Andrijašević, Vinko Nižetić, Lucas Vinicius Brito de Santana, Jakša Herceg, Trener: Teo Strunje.