DALMATINSKO FINALE HMNL-a: Novo Vrijeme posle velike drame savladalo Futsal Dinamo i zakazalo borbu za trofej sa Splitom!

Novo Vrijeme Apfel Facebook.com/ Novo Vrijeme Apfel Novo Vrijeme Apfel

Finale 1. HMNL igraće dalmatinski rivali - Split Tommy i Novo Vrijeme Apfel.

Majstorica koju su u 'Kutiji šibica' odigrali Futsal Dinamo i Novo Vrijeme donela je sve ono što futsal čini magičnim - lepe golove, isključenje, veliku dramu, produžetke, penale, još veću dramu i na kraju spektakularnu završnicu! Prvi deo igre protekao je u opreznoj igri oba rivala jer se znalo da i najmanja greška može skupo da košta, tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0. Prvi do gola u nastavku stižu gosti i to preko Kazazića u 28. minutu. Ipak, slavlje futsalera Novog Vrijemena trajalo je samo 5 minuta jer je Đulvat u 33. pogodio za 1:1. U 38. minutu Matošević je zaradio isključenje pošto je kao poslednji igrač odbrane srušio Andrijaševića, a gosti su to znali da iskoriste, pa su sa 1:2 poveli preko Musinova. Tenzija u hali dostigla je vrhunac, oko 1000 navijača pokušalo je da podrškom donese Dinamu snagu da izjednači, a 20 sekundi pre kraja Grbeša je asistirao Caparu koji donosi izjednačenje i erupciju oduševljenja u 'Kutiji šibica'. Ušlo se u produžetke gde su Kanjuh i Šulentić pogađali okvir gola, ali promene rezultata nije bilo. Ključni momenat u penal seriji bila je zamena golmana kod gostiju. Umesto, verovatno najboljeg igrača meča, Filipa Baškovića, na gol je stao mladi Herceg u petoj i šestoj penal seriji. I naravno, oba penala je zaustavio za veliko slavlje gostiju! Futsal Dinamo je u tim trenucima u igri držao takođe rezervni golman Hercigonja, uspeo je da zaustavi šut Eduarda za pobedu, ali već u sledećoj seriji Novo Vrijeme se plasiralo u finale gde ovaj tim očekuje borba sa Splitom za titulu prvaka HMNL-a!

FUTSAL DINAMO – NOVO VRIJEME APFEL  2:2 (0:0), posle penala 5:6

STRELCI: 0:1 Kazazić (28′), 1:1 Đulvat (33′), 1:2 Musinov (39′), 2:2 Capar (40′)