1. HMNL MAJSTORICE ČETVRTFINALA: Novo Vrijeme sigurno protiv Square-a! Hičkok umešao prste u dramu u Vrgorcu! (VIDEO)

MNK Crnica Facebook.com/ Futsal klub Crnica MNK Crnica

Poznato je ko će igrati u polufinalu 1. HMNL ove sezone!

U majstoricama četvrtfinala, Novo Vrijeme je bilo sigurno protiv dubrovačkog Square-a, dok je u Domu sportova u Vrgorcu viđena prava drama, rešena tek u poslednjem minutu drugog produžetka! Da krenemo od susreta odigranog u Makarskoj.

NOVO VRIJEME APFEL – SQUARE  6:2 (3:2)

Pred oko 800 gledalaca, MNK Novo Vrijeme je odigrao najbolji meč u ovoj seriji i zasluženo je slavio protiv Square-a. Prvo poluvreme donelo je dosta uzbuđenja i dva preokreta, ali je domaćin ipak vodio pre odlaska na odmor. U nastavku, potpuna dominacija trećeplasirane ekipe regularnog dela šampionata koja je ovom pobedom zakazala duel sa Futsal Dinamom. Najbolji akter susreta bio je Kazazić sa tri postignuta pogotka, dok se kod gostiju istakao strelac oba gola Cvjetković. Treba napomenuti da su gosti dobili i dva crvena kartona, a isključenja su zaradili Tikvica i Kuraja koji su na taj način pomogli protivničkom timu da stigne do trijumfa.

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Marin Musinov, Eduardo Farias de Souza, Vlado Andrijašević, Lucas Vinicius Brito de Santana, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

SQUARE: Zoran Primić, Borna Tikvica, Tomislav Bevanda, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Marko Kuraja, Andro Zarač, Antonio Konsuo, Blago Gašpar, Igor Leovski, Ante Daničić, Alen Turuk, trener: Antun Bačić

STRELCI: 1:0 Lucas (4′), 1:1 Cvjetković (7′), 1:2 Cvjetković (8′), 2:2 Kazazić (9′), 3:2 Bajrušović (9′), 4:2 Kazazić (32′), 5:2 Kazazić (34′), 6:2 Eduardo (35′)

CRVENI KARTON: Tikvica (30′), Kuraja (33′) – SQUARE

Sada ćemo put Vrgorca, gde je viđen meč sa završnicom za infarkt!

VRGORAC – CRNICA  5:5 (3:2), posle produžetaka 5:6

600 gledalaca u Domu sportova u Vrgorcu prisustvovalo je meču za pamćenje! Domaćin je pogotcima Jurjevića i dva puta Sutona već u 11. minutu imao prednost od 3:0, ali su gosti do odlaska na odmor smanjili na 3:2 preko Vukovića i Radića. Vuković je u 26. minutu izjednačio na 3:3, a novu prednost domaćinu doneo je Suton dva minuta kasnije. Ipak, blickrig tandema Vuković - Radić za samo dva minuta, u periodu od 30. do 31., donosi prednost Crnici, ali odgovor stiže nekoliko trenutaka kasnije kada Kozarić pogađa za 5:5. Ušlo se u produžetke koji su protekli u čvrstoj igri, u kojoj se čekao kiks protivnika. Kada su svi pomislili da će penali odlučiti pobednika... Pa, desilo se upravo to, ali definitivno ne na način koji su svi očekivali! Futsaleri Vrgorca su u poslednjem minutu drugog produžetka napravili penal koji je u pogodak pretvorio Radić za 5:6 i veliku radost gostiju! Crnica je ovim trijumfom zakazala sudar sa Splitom u polufinalu 1. HMNL-a.

VRGORAC: Mario Herceg, Ante Kraljević, Luka Suton, Vojko Pervan, Mateo Kozarić, Ante Babić, Dragan Stanković, Saša Subotić, Marko Gašpar, Zvonimir Horvat, Mirko Jurjević, Duško Martinac, Dejan Rašić, trener: Arben Ademi

CRNICA: Filip Radaj, Niko Škugor, Ivan Škugor, Robert Nospak, Nikola Pavić, Dragan Vuković, Tonći Ljubić, Stjepan Perišić, Antonio Perić, Josip Radić, Robert Mišković, trener: Mladen Perica-Štrla

STRELCI: 1:0 Jurjević (7′), 2:0 Suton (10′), 3:0 Suton (11′), 3:1 Vuković (13′), 3:2 Radić (19′), 3:3 Vuković (26′), 4:3 Suton (28′), 4:4 Vuković (30′), 4:5 Radić (31′), 5:5 Kozarić (31′), 5:6 Radić (49′)

Za kraj, pogledajte odlučujući trenutak utakmice u Vrgorcu, kada je Radić zadržao hladnokrvnost i pogodio za veliko slavlje gostiju!