ČETVRTFINALE 1. HMNL - PRVI MEČEVI: Vrgorac ubedljiv protiv Crnice, Dubrovčani namučili Novo Vrijeme!

1. HMNL Privatna arhiva 1. HMNL

U prvim mečevima četvrtfinala plej ofa 1. HMNL-a, Vrgorac i Novo Vrijeme su ostvarili važne i ubedljive pobede pred revanš utakmice.

Petak 4. maj bio je dan kada je u Domu Sportova Vrgorac dočekao Crnicu. I definitivno nisu bili gostoljubivi domaćini futsaleri Vrgorca jer su rezultatom 7:2 savladali svog protivnika i tako stigli na korak od plasmana u polufinale doigravanja. Već do odlaska na odmor domaćin je imao prednost od 4:1, a strelci su bili Jurjević u 1. , Stanković u 5. , Martinac u 12. i Kraljević u 15. minutu za Vrgorac, dok je jedini gol za goste postigao Pavić u 10. minutu. Gde je stao u prvom, domaćin je nastavio u drugom delu igre pa je već u 22. minutu Pervan povisio na 5:1, da bi nedostižnu prednost, možda čak i za revanš, doneli Suton u 36. i Kraljević u 39. minutu. Kakvu, takvu nadu gostima ostavio je Vuković pogotkom u samoj završnici meča, za konačnih Vrgorac - Crnica 7:2. Evo i sastava u kojima su ove dve ekipe nastupile u prvom četvrtfinalnom meču:

VRGORAC: Mario Herceg, Ante Kraljević, Luka Suton, Vojko Pervan, Mateo Kozarić, Ante Babić, Dragan Stanković, Saša Subotić, Marko Gašpar, Mirko Jurjević, Duško Martinac, Zvonimir Horvat, Dejan Rašić, trener: Arben Ademi

CRNICA: Robert Mišković, Niko Škugor, Ivan Škugor, Robert Nospak, Nikola Pavić, Dragan Vuković, Tonći Ljubić, Stjepan Perišić, Josip Radić, Filip Radaj, trener: Mladen Perica-Štrla

Drugo četvrtfinale donelo je još jednu pobedu favorita. Novo Vrijeme Apfel, predvođeno jednim od najboljih stranaca na ovim prostorima, Dudu Fariasom, rezultatom 4:1 savladalo je dubrovački Square. Jedini pogodak u prvom delu igre delo je upravo Brazilca Eduarda Dudu Fariasa u 9. minutu i može se reći da je gost odigrao odličnih 20 minuta. Taktički su veoma dobro stajali, borili su se i parirali, na papiru dosta kvalitetnijem rivalu. Za to su i nagrađeni na startu drugog dela kada je Cvjetković u 22. minutu poravnao rezultat. Ušlo se u neizvesnu završnicu u kojoj je iskustvo i bolja fizička pripremljenost donelo jako važnu pobedu domaćinu. Strelci za Novo Vrijeme bili su Osredkar u 32. , Vuković u 33. i Dudu u 37. minutu, za konačnu pobedu od 4:1. Evo i sastava u kojima su ove dve ekipe nastupile na meču u Makarskoj:

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Igor Osredkar, Nenad Tintor, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Toni Pašalić, Marin Musinov, Eduardo Farias de Souza, Vlado Andrijašević, Lucas Vincius Brito de Santana, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

SQUARE: Zoran Primić, Borna Tikvica, Haron Džanković, Tomislav Bevanda, Hrvoje Cvjetković, Andro Zarač, Antonio Konsuo, Josip Nebergoj, Blago Gašpar, Igor Leovski, Ante Daničić, Alen Turuk, trener: Antun Bačić

Dakle, favoriti su bili sigurni na prvim mečevima, a sećanja radi četvrtfinala se igraju do dve pobede. U polufinale su se direktno plasirale ekipe Split Tommy i Futsal Dinamo.