Nacional pobjedom u Splitu došao na korak do titule!

Nacional pobjedom u Splitu došao na korak do titule! SportNews.hr

Jučerašnjom pobjedom u drugoj finalnoj utakmici Nacional je došao na korak od treće uzastopne titule prvaka Hrvatske.

Susret bolje otvara Nacional te iz prve prave prilike dolazi u vodstvo. Jelovčić je oduzeo loptu mladom Kosoru te preciznim udarcem dovodi svoju momčad u vodstvo. Nedugo zatim pokušao je Ćorluka iz voleja, ali Carlos nije imao problema. Na novu veliku priliku čekali smo sve do 16. minute kada Perić sa 7-8 metara puca snažno preko gola. Minutu kasnije dobro prilika za Split, ali udarac Sutona odlazi preko gola.

Nastavak bolje otvaraju domaćini te prvi prijete preko Sutona, ali njegov udarac sjajno brani Carlos. Na nove uzbuđenja čekali smo sve do 34. minute kada Perić na asistenciju Rajčevića sjajno pogađa za povećanje vodstva Nacionala! Nakon toga Split Tommy kreće na igru sa golmanom-igračem, no i sa igračem više u polju nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Carlosu. Do kraja susreta pobjedu Nacionala potvrdio je Kristijan Čujec pogotkom u praznu mrežu. Tako će Nacional već u petak u trećoj finalnoj utakmici imati priliku osigurati treći uzastopni naslov prvaka Hrvatske.

SPLIT TOMMY - NACIONAL ZAGREB 0:3 (0:1)

SPLIT TOMMY: Jukić, Kosor, Vladović, Tešija, Jesus Rodriguez Cruz, Ćorluka, Grbić, Suton, Raphael Bilhalva Mathias, Marić, Jurlina, Babić, Pavlović, Čizmić, trener: Victor Garcia Acosta

NACIONAL ZAGREB: Carlos Eduardo Nesello Espindola, Mordej, Čujec, Jakovljević, Toth, Novak, Perić, Postružin, Rajčević, Čirjak, Jelovčić, Pavlić, trener: Morina

STRIJELCI: 0:1 Jelovčić 6, 0:2 Perić 34, 0:3 Čujec 40