Uvjerljiva pobjeda Nacionala u prvoj finalnoj utakmici!

Uvjerljiva pobjeda Nacionala u prvoj finalnoj utakmici! Nacional Zagreb FC

U prvoj finalnoj utakmici prvenstva Hrvatske, Nacional Zagreb svladao je Split Tommy 7:2.

Susret bolje otvaraju domaćini te iz prve prave prilike dolaze u vodstvo. U šestercu Luketina najbolje se snašao povratnik Luka Perić te dovodi Nacional u vodstvo 1:0! Na nove promjene čekali smo sve do 12. minute kada Ćorluka iz teške situacije pogađa za 1:1 i veliko slavlje na klupi gostiju. Pet minuta kasnije mogli su gosti i do potpunog preokreta, ali udarac Ćorluke brani Pavlić. U 18. minuti, Nacional je ponovno poveo! Sjajna akcija Novaka koji na asistenciju Jelovčića snažno od gredu pogađa za 2:1. Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Prvo veliko uzbuđenje u nastavku bilježimo u 24.minuti. Mordej radi nesportski prekršaj na Ćorluki. To je isprovociralo vratara Luketina koji je krenuo prema Mordeju, a kako mu se na putu našao Čujec, vratar Splita ga je udario u glavu otvorenim dlanom te zaslužio crveni karton! S igračem više obrana Splita nije izdržala. Na asistenciju Čujec, Slobodan Rajčević pogađa za 3:1. Tri minute kasnije Mordej pogađa za velikih 4:1. No gosti se vraćaju u igru samo minutu nakon primljenog pogotka. Silovito je pogodio Grcić kroz noge Espindole za 4:2. No više od toga, Split nije mogao. Do kraja susreta Čujec,Jelovčić te Novak potvrdili su pobjedu Nacionala. Mišljenja smo kako ovo nije realno stanje između ove dvije momčadi te smo sigurni kako nas čeka zaista jedna neizvjesna finalna serija.

NACIONAL ZAGREB - SPLIT TOMMY 7:2 (2:1)

NACIONAL ZAGREB: Pavlić, Mordej, Čujec, akovljević, Gudasić, Novak, Perić, Postružin, Rajčević, Čirjak, Jelovčić, Carlos Eduardo Nesello Espindola, trener: Morina

SPLIT TOMMY: Luketin, Kosor, Grcić, Tešija, Jesus Rodriguez Cruz, Ćorluka, Grbić, Suton, Marić, Vladović, Babić, Jukić, trener: Victor Acosta Garcia

STRIJELCI: 1:0 Perić 3, 1:1 Ćorluka 12, 2:1 Novak 18, 3:1 Rajčević 25, 4:1 Mordej 27, 4:2 Grcić 28, 5:2 Čujec 37, 6:2 Jelovčić 38, 7:2 Novak 40

CRVENI KARTON: Luketin 24