Banner crna gora

ČELIK VLADA CRNOM GOROM! Spektakularno finale šampionata i titula za tim iz Nikšića!

KMF Čelik Facebook.com/ Kmf Celik NK KMF Čelik

Prvak Crne Gore u futsalu za sezonu 2017/18. je Čelik iz Nikšića!

Tim koji je i regularni deo šampionata završio na prvom mestu, prvo je u polufinalu izašao kao pobednik u dvomeču sa gradskim rivalom Nikšićem (2:2 i 3:2), a u finalu je igrače Čelika čekao tim iz Mojkovca, Brskovo koje je u polufinalu dva puta bilo bolje od Jedinstva (3:2 i 3:1). Prvi meč ova dva tima odigrala su u Mojkovcu i Čelik je zabeležio veoma važnu pobedu rezultatom 3:2. Pogotke za novog šampiona Crne Gore postigli su Bojan Bajović, Zoran Barović i Dragan Jakovljević, dok je mrežu Nikšićana pogodio Nikola Vidaković, a sopstvenu mrežu je pogodio i Jakovljević. U revanšu, ništa manje uzbuđenja! Poveo je Čelik sa 3:0 golovima Bajovića u 9. , Damjanovića u 11. i Jakovljevića u 15. minutu, a priliku da smanji rezultat nije iskoristio Mileta Vučetić iz penala u 17. minutu. Uspeo je ipak Vučetić dva minuta posle neiskorišćenog penala da postigne pogodak i smanji na 3:1 i sa tim rezultatom se otišlo na odmor. Prvi do gola u nastavku ponovo stiže domaćin, autogolom Nikole Radulovića u 28. minutu i tada je na semaforu stajalo velikih 4:1! Ipak, na korak od preokreta stigli su gosti iz Mojkovca, pogotcima Minića u 29. , Vidakovića u 31. i golmana Danila Vučetića u 38. minutu, ali snage za nešto više nije bilo. Na kraju, 4:4 i ukupnih 7:6 za Čelik koji je stigao do titule prvaka Crne Gore i prilike da nastupa u Ligi šampiona naredne godine!

Izvor: Facebook.com/ Kmf Celik NK, Futsaleri Čelika posle osvojene titule šampiona Crne Gore