Banner crna gora

Nikšić u derbiju kola savladao jako Berane!

KMF „NIKŠIĆ“ - KMF „BERANE“ 2:1 (0:0)

Sala: S.C.Nikšić, Nikšić, gledalaca: 100, sudije: Vladimir Šaković i Radovan Bobičić (Podgorica)

KMF „NIKŠIĆ“:Ćirković, Lalatović, Perović, Bečanović, Krunić, Nikolić, Vuković, Perošević, Mašulović, Tošić, Kovačević.

KMF „BERANE “: Asanović I. Bojović A. Bojović V. Dubak V. Asanović I. Agović H. Bolević B.Ćulafić L. Lutovac M. Ćojbašić N. Milanović Đ.

Žuti kartoni: Perović 27’, Bečanović 38’ (KMF “Nikšić”)

Strijelci: Mašulović 39’, (KMF “Nikšić”) Bolević 26’AG, A. Bojović 27’ (KMF “Berane”)

Nikšićani su iskoristili prednost domaćeg terena, što u današnjem crnogorskom futsalu I nije neka prednost, pa su savladali u derbiju kola jaku ekipu Berana 2:1. Prvo poluvrijeme tvrdo, bojažljivo, zgrčeno.

U drugom poluvremenu, izjednačena igra, šanse na obije strane,pa i da je bilo neriješeno, nebi bilo nezasluženo, možda i najpravedniji rezultat.

Jedna situacija jako loša po berance, kada je Bolević postigao auto gol, koji će ispostaviće se riješiti pobjednika derbija.

No, pored ovog poraza, Berane je na trećem mjestu sa 18 bodova, a sada za “vratom dišu” nikšićani sa 17 bodova u ovih devet kola.