TITOGRAD-AGAMA 3:1

Dvorana Verde, gledalaca 300, Sudije: Vladimir Šaković i Dražen Vukčević

Strijelci: Efović 26minut; Ćorović 27 minut; Barović 36 minut za Titograd
Asanović 37 minut za Agamu

Titograd je i  u drugom meču savladao Agamu i sa 2:0 u finalnoj seriji plej ofa stigao do titule futsal prvaka Crne Gore. Titulu su potpisali Efović, Ćorović i Barović pogotcima u drugom poluvremenu tvrdog meča u kojem je domaćin zasluženo stigao do pehara.
Prvih 20 minuta obiljezila je oprezna igra sa obije strane a tek po koja šansa pred golom Asanovića mamila je uzdahe gledalaca sa prilično popunjene tribine dvorane Verde. Poput akcije Gojković-Efović nakon koje omaleni napadač nije poentirao. Kapiten Vuksanović i Miličić takodje su imali više nego izgledne prilike.
Preciznije, 26’ i 27’ minut prelomili su utakmicu kada su Efović i Ćorović u dva napada matirali Asanovića i već tada najavili veliko slavlje. Otkrovenja sezone  naštelovali su nišane a Agamu bacili u konopce iz kojih se nekoliko minuta nijesu mogli izvaditi. Ređale su se greške, a jednu iz 36’ minuta evrogolom kaznio je Barović.

Pokušali su gosti sa igračem više u polju ali sve što su uspjeli bio je pogodak Ivana Asanovića u 37’ minutu. Iako  je bilo i vremena i prilika, Despotović je zaključao svoju mrezu, izvadio je nekoliko zicera, a Obradović dva minuta prije kraja nije uspio da realizuje kazneni udarac nakon šestog faula i veliko slavlje je moglo da krene.

“Mislim da je “duža klupa”, veća rotacija odlučila čitavu seriju. Čestitao bih mojoj ekipi na zaista fenomenalnoj borbi. Odigrali smo pet mečeva u 15 dana protiv zaista kvalitetnih protivnika, bilo je veoma naporno. Opterećeni sa povredama ključnih igrača Barovića, Draškovića,  Minića, danas bez kažnjenog Bajčetića, ali “kažem duža rotacija” i jedan trenažni proces koji traje već 10 mjeseci na kraju su nam donijeli rezultat. Ponosan sam na moje momke a ekipi Agame se zahvaljujem na fer i korektnoj igri”, osvrnuo se ukratko na citavu seriju plej ofa  trener sampiona Zoran Milašević, čovjek koji definitivno najviše ulaže u crnogorski futsal, a koji će ovu ekipu tek uzdići na najviši nivo.

U prvom poluvremenu smo imali nekoliko stoprocentnih sansi, i postojao  je straha  da  nakon propuštenih prilika i bolje igre ne primimo gol i da ekipa malo psihički ne potone. Medjutim dali smo prvi gol na vrijeme, kasnije još dva oni su kanalisali dalji tok meča. Mislim da smo slavili zasluženo,  imali smo malo problema kada su zaigrali sa igračem više ali smo i to na kraju iskontrolisali” zakljucio je Milašević priču o duelu koji je i obezbijedio plasman u kvalifikacije za najbolje klupsko futsal takmičenje Evrope.

“Kvalifikacije za preliminarnu rundu Lige šampiona jeste izazov za nas. Mi u klubu imamo razmišljanja da tražimo domaćinstvo i da u našoj dvorani pokušamo da obezbijedimo prolaz u drugu fazu što bi   za nas predstavljalo izuzetan uspjeh i smatram da je to cilj koji možemo ostvariti”.