Poraz Mostaraca na startu Glavne runde Lige prvaka

• Published in BiH

Prvak Bosne i Hercegovine, FC Mostar SG, doživio je poraz od 4:0 na startu Glavne runde Lige prvaka u futsalu od domaćeg APOEL-a.

Još jednom se u ovom susretu vidjelo koliko Mostarcima u igri nedostaje Marijo Aladžić, koji je, nažalost, prethodne sedmice podvrgnut manjem operativnom zahvatu, te se još uvijek oporavlja i nije u mogućnosti pomoći saigračima.

Prvo poluvrijeme utakmice u Nikoziji bilo je jako tvrdo. Nije to bio onaj lepršavi futsal u kojem se uživa, ali su ekipe bile jako dobro postavljene, pa je na kraju i završeno 0:0.

U 23. minutu domaći stižu do pogotka. Ferreira je asistirao za Rafaela Schlempera, a Brazilac pogađa mrežu Mostaraca za vodstvo.

Morao je nakon toga prvak Bosne i Hercegovine da se otvori, i krene još ofanzivnije prema golu Kiprana, što i jesu učinili, prijetili su, šutirali, ali lopta nije mogla da prođe u gol. Što nisu uspjeli oni, jesu domaći. U 30. minutu Ferreira pogađa za 2:0, a četiri minute kasnije u strijelce se upisuje i Savvas Omirou za 3:0. Tačku na I u ovom susretu stavlja Christos Iacovou golom u 39. minutu za 4:0.

U drugom susretu ove grupe 5, Acqua E Sapone je očekivano lako savladao Uddevallu sa 6:0.

FC Mostar SG će sutra igrati protiv Acqua E Saponea.

APOEL - FC MOSTAR SG 4:0 (0:0)
Dvorana Tassos Papadopoulos, Nikozija
Sudije: Alejandro Martinez Flores (Španija) i Dejan Veselić (Slovenija)
Strijelci: 1:0 Rafael 23, 2:0 Ferreira 30, 3:0 Omirou 34, 4:0 Iacovou 39
Žuti kartoni: Pericleous (Mostar SG),

APOEL: Psilogenis, Omirou, Iacovou, Ferreira, Rafael, Malaos, Economides, Christofi, Christodolou, Dimitrou, Omirou, De Lima, Panagiotou, Pericleous

FC Mostar SG: Galić, Rakić, De Souza, Kahvedžić, Vesić, Memić, Macić, Pavlović, Hrkać, Vitor Hugo, Gosto, Šikalo