Džafo sa pet golova poveo Željezničar do trećeg trijumfa u nizu

• Published in BiH

Futsaleri Željezničara savladali su večeras na svom parketu MNK Banovići sa 8:3.

Ništa nije u prvom poluvremenu slutilo da će gosti u Sarajevu doživjeti ubjedljiv poraz. Utamica je počela mirno, Željezničar je prijetio, nekoliko puta šutirao ka golu Banovićana, ali nije bilo pogodaka. Sa druge strane gosti pogađaju prečku, i to je bilo sve od uzbuđenja u prvih deset minuta ovog susreta.

Domaći do gola stižu u 11.minutu. Kapiten Mirza Ajanović je asistirao za Kenana Arnautovića, a ovaj pogodio za vođstvo 1:0. Imao je nakon toga Željezničar tri dobre šanse, Džafo je pogodio prečku, a zatim mu je i šut sjajno odbranio golman gostiju Ismet Tanović.

Gosti do izjednačenja stižu u 18. minutu. Kenan Numanović je izašao sam na Šahmana, šutirao, golman Željezničara bio na toj lopti, ali ipak ona je ušla u mrežu. Samo što su krenuli sa centra domaći su dobili korner, a nakon kornera Anes Džafo postiže svoj prvi pogodak večeras, a pred odlazak na odmor umalo da Džafo još jednom savlada Tanovića, na golman Banovićana je odlično reagovao i spriječio pogodak, te se sa 2:1 otišlo na pauzu.

A onda u drugom poluvremena potpuni debakl gostiju. Razigrao se Željezničar, i prednost je samo rasla. Raspoložen je večeras za igru bio Anes Džafo koji u četrdesetoj sekundi nastavka pogađa za 3:1, a još dvadesetak sekundi iza toga lopta ponovo dolazi do njega, i on lobuje golmana za 4:1.

Tri minute kasnije u strijelce se upisao još jednom Kenan Arnautović na asistenciju Gekića, a zatim još dva puta mrežu Banovićana trese Anes Džafo za velikih 7:1. U 29. minutu već je bilo i 8:1 nakon što se na asistenciju Salčina u strijelce upisao i Emir Gekić, te je sa tim pogotkom i okočano furioznih osam minuta nastavka kada su domaći postigli šest pogodaka.

Nakon toga, gosti uspjevaju malo da se konsoliduju, a u finišu preko Edisa Alibašića i Alema Smajlovića smanjuju na 8:3. Imali su i jedni i drugi još poneku priliku u finišu, pogotovo gosti, ali je Edo Demirović, koji je zamijenio i večeras odličnog Sedina Šahmana, uspio da odbrani pokušaje gostiju iz Banovića.

MNK ŽELJEZNIČAR - MNK BANOVIĆI 8:3 (2:1)
Dvorana Grbavica
Gledalaca: 100
Sudije: Igor Puzović (Travnik) i Oliver Zilić (Vitez)
Strijelci: 1:0 Arnautović 11, 1:1 Numanović 18, 2:1 Džafo 18, 3:1 Džafo 21, 4:1 Džafo 22, 5:1 Arnautović 24, 6:1 Džafo 27, 7:1 Džafo 27, 8:1 Gekić 29, 8:2 Smajlović 38, 8:3 Alibašić 38
Žuti kartoni: Šahman, Selimović (Željezničar)

Željezničar: Šahman, Ajanović, Džafo, Hodžić, Salčin, Demirović, Selimović, Karić, Zahirović, Arnautović, Kapetanović, Gekić, Imamagić

Banovići:: Tanović, Mehić, Dedić, Mujić, Hidić, Smajić, Alibašić, Čamrković, Numanović, Kovačević, Smajlović, Sokolar, Starogorac